Who is playing today, September 8: TV schedule to watch football live

Who is playing today, September 8: TV schedule to watch football live

Get to know the schedules and transmission channels for all the matches today, Thursday, September 8, 2022.

Who is playing today, September 8: TV schedule to watch football live

Who is playing today, September 8: TV schedule to watch soccer live (Photo: EFE)

Where to watch football live? The activity in the beautiful sport does not stop and that is why in El Comercio we show you the schedules and transmission channels of all the matches today, Thursday, September 8, 2022. The UEFA Europa League returns. In addition, you can follow the different results of the football day in real time.

UEFA Europa League

11:45 – Zürich vs Arsenal – Star+

11:45 – PSV vs Bodø/Glimt – Star+

11 :45 – AEK Larnaca vs Rennes – Star+

11:45 – Fenerbahçe vs Dynamo Kyiv – Star+

11:45 – Ludogorets vs Roma – Star+

11:45 – HJK vs Real Betis – ESPN2

11:45 – Malmö FF vs Sporting Braga – Star+

11 :45 – Union Berlin vs Union Saint-Gilloise – Star+

14:00 – Manchester United vs Real Sociedad – Star+

14:00 – Omonia Nicosia vs Sheriff – Star+

2:00 PM – Lazio vs Feyenoord – ESPN2

2:00 PM – Sturm Graz vs Midtjylland – Star+

14:00 – Freiburg vs Qarabağ – Star+

14:00 – Nantes vs Olympiakos Piraeus – Star+

14:00 – Crvena Zvezda vs Monaco – Star+< /p>

14:00 – Ferencváros vs Trabzonspor – Star+

UEFA Europa Conference League

11:45 – Hearts vs İstanbul Başakşehir – Star+

11:45 – Fiorentina vs Rīgas FS – Star+

11:45 – Anderlecht vs Silkeborg – Star+

11:45 – Villarreal vs Lech Poznań – Star+

11: 45 – Austria Wien vs Hapoel Be'er Sheva – Star+

11:45 – Slovácko vs Partizan – Star+

11:45 – Nice vs Köln – Star+

11:45 – Ballkani vs CFR Cluj – Star+

14:00 – West Ham United vs FCSB – Star+

14:00 – Vaduz vs Apollon – Star+

14:00 – Dnipro-1 vs AZ – Star+

14:00 – Molde vs Gent – Star+

14:00 – Shamrock Rovers vs Djurgården – Star+

14:00 – Sivasspor vs Slavia – Star+

14:00 – Basel vs Pyunik – Star+

14:00 – Slovan Bratislava vs Žalgiris – Star+

Argentine League Cup

16:00 – Independiente vs Aldosivi – Star+

18:30 – Unión Santa Fe vs. Sarmiento – Star+

18:30 – Argentinos Juniors vs. Rosario Central – ViX

Chilean National Championship

17:00 – Colo Colo vs Spanish Union – TNT Sports Stadium

19:30 – Curicó Unido vs Unión La Calera – TNT Sports Stadium

Copa Sudamericana

19:30 – São Paulo vs. Atlético Goianiense – DIRECTV Sports

CONCACAF League

17:00 – Motagua vs Taurus – Star+

19:00 – Real España vs Herediano – Star+

21:00 – Diriangén vs Olimpia – Star+

MX Mexico Expansion League

17:00 – Tapatío vs Tlaxcala – ViX

19 :05 – Atlante vs Cimarrones de Sonora – ViX